Manó Csoport

Ebben a csoportban 3-4 éves gyerekekkel foglalkozik 2 óvónő és 1 dajka.

Fontosnak tartjuk, hogy a gyermeknek szeretetteljes légkörben, érzelmileg gazdag mindennapokat teremtsünk, így biztosítva számukra a testi, lelki, szellemi fejlődést.

Sokat mozgunk magánovink jól felszerelt, tágas tornatermében, ahol a gyermekek életkorának megfelelő mozgásformákat teszünk lehetővé.  A családias hangulat kialakítása mellett nagy szerepet kap az egyéni fejlesztés, valamint az anyanyelvi nevelés (mondókák, versek, dalok) és az önállóságra nevelés.

Magánóvodánk saját angol nyelvű programjának bevezetésére ebben a csoportban is sor kerül. Budapest 12. kerületében a Normafa környéke jó lehetőséget nyújt a természet felfedezéséhez, nem lehet elég korán kezdeni a túrázást, ezen a jó levegőn!

Manó Csoport

Fussunk
Tarsasfigyelem
Bemelegites
Dkmaotorna
KezmuvEszterrel

Ovisaink napi élete

Az óvodás gyermek akkor érzi jól magát az óvodában, ha biztonságban érezheti magát és olyan társaságban töltheti el idejét, akik között jól érzi magát, sokat játszhat, ismereteket szerezhet, mindezt a vele foglalkozó felnőttek, a gyerek életkorához, egyéni fejlettségéhez igazodva megértően és befogadóan teszik.

Egyedi figyelem minden gyermeknek

Sok-sok játék, fejlesztő eszköz, csoda kütyü, mit sem ér, ha nincs egy felnőtt, aki megtanítja a gyerekeket a játékok használatára, a társas szabályaira, a kirakós játék élvezetére, a gyurma használatára, az új festés örömére, a ragasztóval való festés cselességére, a ritmus hangszerek együtt játszásának harmóniájára! Nálunk két óvónő foglalkozik a gyerekekkel csoportonként.

EAngol nyelvi foglalkozások

A nap folyamán a magyar és az angol nyelvet használják. Angolul tanulnak mondókákat, énekeket, és a Teddy Bears csoportban gyermekeink angolul társalognak.

EKépzelet és kézügyesség fejlesztése

Sorolhatnánk azt a folyamatosan bővülő tevékenységet, amit az óvodánkban a gyerekek velünk, óvónőkkel és egymással folytatnak. Nem telik el nap mese nélkül, verset mondani és dalolni is lehet, sőt mindezeket le is lehet rajzolni, festeni, de egyéb technikával is lehet alkotni. A szerep játékokhoz nem csak kész eszközöket lehet használni! Külön értéke van a saját készítésű kiegészítőknek, ami nem csak élvezetes, de felettébb fejleszti a képzelőerőt és a kézügyességet is.

Természet megismerése játékosan

A magánovis csoportok életének szerves része a természet megismerése. Séták, kirándulások, bakancsos túrák, mind megannyi élmény, ismeret, amit számos foglalkozáson fel lehet használni. Minden, mindennel összefügg. A kisvasúton utazva felhangzik, a Megy a Gőzös… nóta, a séta közben, Aki nem lép egyszerre… hallatszik. A sétákon gyűjtött kincsek, termések, levelek, virágok, színes tollak felhasználásra kerülnek a gyerekek alkotásaiban.

Mozgás megszerettetése a gyermekekkel

Az óvodában válik rendszeressé a napi testnevelés, a mozgásos játékokkal motiválva.

Zene és koncertek a muzikalitás erősítésére

A koncerteken megismert dalokat az óvodában újra hallgatva válik közkinccsé a zene.

Nem kötelező az alvás, ha a gyermek nem igényli

Pihenő időben lehetőséget biztosítunk, az alvást nem igénylő gyermekek számára, hogy saját aktivitásuknak megfelelően, számukra vonzó tevékenységgel töltsék el az időt.

Fakultatív, választható programok délutánonként

Lehetőség van fakultatív foglalkozásokon való részvételre az óvodában tartott foci, dzsúdó edzéseken, balett vagy sakkfoglalkozásokon. Úszásra a közeli uszodában, saját edzőnkkel van lehetőség.

Nálunk nincs nyílt nap, mert minden nap nyílt nap!

Látogasson meg gyermekével Ön is minket, és ismerje meg óvodánkat természetes, mindennapi körülmények között!!

Jelentkezzen a lenti űrlap kitöltésével!

Ha kérdése van csoportunkkal kapcsolatban, kérem írjon nekünk!

Részlet Diane Loomans gondolataiból a gyermeknevelésről

„Ha elölről kezdeném a gyereknevelést,…
……példálózás helyett példát mutatnék;
nem siettetném a gyermeket, hanem hozzá sietnék….."

06 20 546 6137, 06 1 214 4557