Jeles napok

Almaszüret

A szüreti időszakban a közeli almáskertbe látogatunk, ahol a gyerekekkel közösen szedjük le az érett gyümölcsöket.

Utána szüreti mulatságot rendezünk

Mihály napi vásár

Szeptember végén a néphagyomány szerint vásárt tartunk, ahol a gyerekek otthonról hozott portékáikat (friss és aszalt gyümölcsök) elcserélhetik.

Állatok világnapja

Ezen a napon lehetőség szerint ellátogatunk az Állatkertbe, vagy a Vadasparkba, így próbáljuk minél közvetlenebb módon megismertetni a gyerekeket az állatok világával.

halloween

Halloween

Jelmezekbe bújva (boszorkány, szellem, stb.) járunk körbe az óvodába ijesztgetni, énekelni, édességet gyűjteni, majd táncmulatságot rendezünk.

advent

Adventi készülődés

Kiemelt fontosságú az óvoda életében, hiszen ilyenkor a szülőket is bevonjuk a szeretet ünnepére való készülődésbe. Erre nyújt lehetőséget a Luca-napi kézműves délutánunk.

mikulás

Mikulás

Minden évben eljön a gyerekekhez a Mikulás, hogy megajándékozza őket. A dalok és versek mellett még meglepetések várják a névnapját ünneplő látogatót.

karácsony

Karácsony

Meghitt ünnep óvodánkban. A csoportok hangulatos összeállítással készülődnek advent idején szeretteik köszöntésére, ahol saját készítésű ajándékokat is átadják szüleiknek.

Jó hangulatú ünnepi picnik zárja az évet ez alakalommal is.

farsang

Farsang

A néphagyományokhoz híven ezen a napon maskarába bújva, hangos énekszóval kergetjük el a telet, majd színes vetélkedőkkel, táncversennyel színesítjük a napot.

március 15

Március 15.

Minden csoportban a korosztálynak megfelelően emlékezünk nemzeti ünnepünkre. A nagyobbak ellátogatnak a Hadtörténeti múzeumba, a kisebbek kitűzik zászlóikat a közeli emlékparkban.

víz világnap

Víz Világnapja

Több napon keresztül ismerkedünk a vízi élőlényekkel, a vízi közlekedés eszközeivel stb. Ebben segítségünkre vannak a gyerekek segítségével készített színes tablók.

húsvét

Húsvét

A néphagyományok szerint húsvéti tojásokat festünk,a fiúk locsolkodnak, a lányok hímes tojással készülnek. A nyuszi kertben rejtett ajándékait vidám tojáskeresés keretein belül kutatjuk fel a gyerekekkel. Lehetőség szerint igyekszünk élő nyuszival megörvendeztetni a gyerekeket.

Ha jön egy nyuszi örömmel etetgetjük és simogatjuk!

anyák napja

Anyák Napja

Május első hetében minden csoport kis műsorral és apró saját készítésű ajándékkal készül az édesanyák köszöntésére.

gyereknap

Gyereknap

Május végén vidám játékos vetélkedőkkel és sok meglepetéssel készülünk a gyerekeknek.

A nap lezárásaként kerti party-t rendezünk.

évzáró

Évzáró

Különleges, egyedi feldolgozásban mutatják be tudásukat az angol és a magyar csoportok is. Fő rendezői elv a humor és az oldottság.

Az ünnepet a torta és a vidám picnic teszi még emlékezetesebbé.

szivárvány tábor

Szivárvány tábor

Minden évben a nyári hónapok vidám táborral telnek, melyben sokat kirándulunk, úszunk, sütünk-főzünk, kézműveskedünk, és nagyokat pancsolunk a kertben!

Nyári táborunkba sok szeretettel várjuk a magyar és a külföldi óvodásokat, kisiskolásokat egyaránt!

06 20 546 6137, 06 1 214 4557