Óvodai étkezés

Kulturális programok

Ovisaink életét igyekszünk változatos programokkal és élményekkel színesíteni.

Az idei évben is folytatódik a már megszokott, színes óvodai élet. A szokásos foglalkozásokon, valamint a rendszeres bakancsostúrákon kívül, gyerekek délután részt vehetnek

Csemetéinket múzeumi kiállításokra is visszük, mert fontosnak tartjuk megismertetni velük hazánk kulturális értékeit, hagyományait és történetét.

A gyerekek a következő programokon vehetnek részt:

• Dzsúdó edzéseken,
  • Vidám zenés-bábos mozgás fejlesztő „MOCORGÓ”-n.
  • Akinek kedve van, már most elsajátíthatja a Sakk játékot.
  • Úszásoktatás: A közelben, a gyerekek körében népszerű úszóedzők tanítják óvodásainkat.
  • Tenisz: A teniszedzések az Őzike utcai tenisz pályán folynak.
  • Báb és gyermek színházi előadások havonta kerülnek megrendezésre az óvoda nagy termében.
  • Balett és a zenei foglalkozások szintén választható tevékenységek.

Óvodai étkezés

Programok a természetben

Az óvoda közvetlen környezete a Normafa, a Széchenyi- hegy, az Anna-rét remek helyszínei a bakancsos túráinknak.

Minden héten más helyszínen kirándulunk, sétálunk, így közvetlen közelről szerezhetünk tapasztalatot a minket körülvevő természetről.

Megfigyeljük az évszakok változásait, az állat- és növényvilágot.

A szabadban jó lehetőség van a környezettudatos viselkedés alapjainak elsajátítására és a természetvédelemre, melyet kiemelten fontos területnek tartunk.

Zenei foglalkozások

Zenei foglalkozások:

A ZENE VARÁZS LARGO 3-4 éveseknek szóló komplex fejlesztés, amely a test harmóniáját, a mozgás koordinálását, a kézügyességet, az egyensúlyérzéket, az irányok, formák felismerését , a logikus gondolkodást, a memóriát, a ritmusérzéket, a hangszínt és dinamikát, a belső hallást, a képzeletet és még számos más, fontos képességet fejleszt a ROSALAS módszer segítségével.

Fakultatív programok

Óvodai Judo