Klasszikus zene a Pingvin Óvodában

Meghívásunkra a Nemzeti Filharmonikusok két hegedűművésze látogatott óvodánkba. Remek délelőttünk volt. A mini koncert közben, bemutatták hangszereiket, a hangolást, a pengetést és a vonó használatát. Beszéltek Mozart korai műveiről, amiből hallgattunk is duetteket. Egy zeneszámot követően a hegedűművész érdeklődött, felismerte- e valaki az elhangzott darabot? Albert, magabiztosan válaszolta - Vivaldi Négy évszak - Tél tétele. Büszkék voltunk, mert ebben az életkorban ez nem jellemző ugyanis. E rövid idő alatt Vásári Tamás zongoraművész neve is szóba került, másik gyermekünktől, akinek nagyszülei meséltek a koncert élményükről. A klasszikusok mellett egy kortárs szerző, macskákról írt darabját is meghallgathattuk, a kedves történettel együtt, amiben a gyerekek figyelmét mindig egy- egy jellemző részletre irányították a zenészek. A találkozó végén a gyerekek által ismert dalokat kísérték hegedűn. A házi koncertünkön, mindannyiunk örömére, a gyerekek kulturáltsága és érdeklődése egyaránt megfigyelhető volt.