Óvodai Programok

Kulturális programok

Ovisaink életét igyekszünk változatos programokkal és élményekkel színesíteni.

Az idei évben is folytatódik a már megszokott, színes óvodai élet. A szokásos foglalkozásokon, valamint a rendszeres bakancsostúrákon kívül, gyerekek délután részt vehetnek

Csemetéinket múzeumi kiállításokra is visszük, mert fontosnak tartjuk megismertetni velük hazánk kulturális értékeit, hagyományait és történetét.

A gyerekek a következő programokon vehetnek részt:

• Dzsúdó edzéseken,
  • Vidám zenés-bábos mozgás fejlesztő „MOCORGÓ”-n.
  • Akinek kedve van, már most elsajátíthatja a Sakk játékot.
  • Úszásoktatás: A közelben, a gyerekek körében népszerű úszóedzők tanítják óvodásainkat.
  • Néptánc.
  • TSMT fejlesztő torna.
  • Tenisz: A teniszedzések az Őzike utcai tenisz pályán folynak.
  • Báb és gyermek színházi előadások havonta kerülnek megrendezésre az óvoda nagy termében.
  • Balett és a zenei foglalkozások szintén választható tevékenységek.
  • Drámajáték.

Foci

Óvodai étkezés

Programok a természetben

Az óvoda közvetlen környezete a Normafa, a Széchenyi- hegy, az Anna-rét remek helyszínei a bakancsos túráinknak.

Minden héten más helyszínen kirándulunk, sétálunk, így közvetlen közelről szerezhetünk tapasztalatot a minket körülvevő természetről.

Megfigyeljük az évszakok változásait, az állat- és növényvilágot.

A szabadban jó lehetőség van a környezettudatos viselkedés alapjainak elsajátítására és a természetvédelemre, melyet kiemelten fontos területnek tartunk.

A változatosság kedvéért a környékünk nagyszerűen felszerelt játszóterei közül is válogathatunk

Zenei foglalkozások

Zenei foglalkozások:

A ZENE VARÁZS LARGO 3-4 éveseknek szóló komplex fejlesztés, amely a test harmóniáját, a mozgás koordinálását, a kézügyességet, az egyensúlyérzéket, az irányok, formák felismerését , a logikus gondolkodást, a memóriát, a ritmusérzéket, a hangszínt és dinamikát, a belső hallást, a képzeletet és még számos más, fontos képességet fejleszt a ROSALAS módszer segítségével.

TSMT foglalkozások:

TSMT- tervezett szenzomotoros tréning a Pingvin Óvodában

Mi is a TSMT torna valójában?

A TSMT torna az idegrendszer éretlenségét fejleszti terápiás módszerrel. A terápia alapja egy neuro szenzomotoros vizsgálat, amely a gyermek állapotát és mozgását vizsgálja. A TSMT torna számos idegrendszeri éretlenségből fakadó tünettel foglalkozik, nagy –és finommozgások fejlesztése során ingerli, strukturálja az idegrendszert. A torna egy terapeuta által kidolgozott kötött, feladatsorba rendezett foglalkozás, amelyet a szülőnek is meg kell tanulnia és otthon lelkiismeretesen el kell végeznie a gyermekkel. A gyakorlatsor, a gyermek fejlődéséhez mérten fokozatos nehezedik. A szülőtől és a gyermektől is kitartást igényel.

Az egyéni fejlesztés azoknak a gyerekeknek javasolt, akik nehezen tudnak együttműködni, feladathelyzetekbe pedig nehéz bevonni, illetve bent tartani őket, vagy akiknek az előzetes felmérés eredménye indokolja. Mindezek mellett rendkívül hatékony még beszédindításra illetve csecsemőkorból fennmaradt primitív reflexek gátlására. Az idegrendszer éretlensége óvodás/ iskolás korban tanulási nehézséget, figyelemzavart, hiperaktivitást, és számos beilleszkedési problémát okozhatnak.

Milyen tünetek esetén javasolt a TSMT torna?

• idegrendszeri éretlenség
  • megkésett vagy túl gyors mozgásfejlődés
  • izomtónus eloszlási zavar
  • koordinációs készség és egyensúlyérzék gyengeség