Halloween a Pingvin Óvodában

Ezt az ősi kelta ünnepet átvette Magyarország is, főleg a fiataljai, hogy ellenpontozzák a komoly keresztény halotti kultuszt mókával, jelmezekben való ijesztgetéssel, édesség gyűjtéssel, bolondozással.

Óvodánkban sem a vallási értelmezése, sokkal inkább az angolszász kultúra ismereteként jelenik meg, angol nyelvhasználatunk részeként, lehetőséget kínálva a jókedv, a vidámság megéléséhez. Már az ajtón lévő plakát sejteti, hogy a gyerekcsoport készült az ünnepre. Bolondos, ijesztő jelmezekbe öltözve buliztak és jóízűen ették a finom mézes sült tököt, hogy igazán stílusosak maradjanak a korábbi töklámpás készítéshez. Saját készítésű fotó faluk előtt büszkén pózoltak.