Halloween a Pingvin Óvodában

Ezt az ősi kelta ünnepet átvette Magyarország is, főleg a fiataljai, hogy ellenpontozzák a komoly keresztény halotti kultuszt mókával, jelmezekben való ijesztgetéssel, édesség gyűjtéssel, bolondozással.

Óvodánkban sem a vallási értelmezése, sokkal inkább az angolszász kultúra ismereteként jelenik meg, angol nyelvhasználatunk részeként, lehetőséget kínálva a jókedv, a vidámság megéléséhez. Már az ajtón lévő plakát sejteti, hogy a gyerekcsoport készült az ünnepre. Bolondos, ijesztő jelmezekbe öltözve buliztak és jóízűen ették a finom mézes sült tököt, hogy igazán stílusosak maradjanak a korábbi töklámpás készítéshez. Saját készítésű fotó faluk előtt büszkén pózoltak.

 

Rólunk

Óvodánkat, 1981-ben alapította Pege Zsóka, még a XII. kerületi Böszörményi úton.

Rövidesen kevés lett a hely a fokozatosan növekvő igények miatt, ezért a Gellért hegyre, majd jelenlegi helyére költözött.

Adatvédelmi szabályzat 

Impresszum

Kapcsolat

Pingvin Óvoda & Bölcsőde

1121 Budapest, Eötvös út 2.

06 20 546 6137

info@pingvinovoda.hu

Kapcsolatfelvétel