Megosztottuk egymással a szünet alatti élményeket

Megosztottuk egymással a szünet alatti élményeket, a karácsonyra kapott ajándékokról is nagy izgalommal meséltek egymásnak a gyerekek. Visszaemlékeztünk a közös mézeskalács házikó készítésre is.

Ismét meglátogatott minket a Budakeszi vadaspark egyik állatgondozója. Az állatok téli viselkedéséről tartott interaktív foglalkozást, a különböző madarakról, szarvasokról és egyéb erdei állatokról. Most, egy kis élő sündisznót hozott magával. Megfigyelhettük hogyan eszi kedvenc csemegéjét. Óvatosan megtapinthattuk a tüskéit is. Délután  a gyerekek közötti szóbeszéd tárgya, hogy ki mert hozzá nyúlni a sünihez, kinek mennyire szúrta meg a kezét, illetve hogy ki, hol és mekkora sündisznóval találkozott már eddig.

Amikor leesett a nagy hó a Normafa környéke olyan csábítóan szép volt, hogy szánkókkal, csúszkákkal felszerelkezve vonultunk ki a hegyoldalra. Rajtunk kívül alig volt más ember a környéken.

A gyerekek fülég érő szájjal, csillogó szemekkel és piros arcocskákkal csúszkáltak megunhatatlanul.