Terítéken a zöldség

Ellátogattunk a Böszörményi úti, termelői piacra a Süni csoporttal, ahol kiderült, hogy bizony zöldség felismerése gondot okoz a gyerekeknek, annak ellenére, hogy az óvodában minden nap, friss zöldség, gyümölcs kerül az asztalra, - igaz gusztusosan felszeletelve. Így aztán a jövő héten is folytatjuk a zöldségekkel való ismerkedést. Ültettünk répát, koktél paradicsomot, amit addig gondozzuk, amíg a termését elfogyaszthatjuk. Minden veteményes kertecskében tábla jelzi a gazda nevét. A piacon megvásárolt zöldségeket , alapos mosás után felszeleteltük, és saját készítésü, fokhagyma szósszal ettük meg. Olyan sikere volt, hogy uzsonnára is ezt kérték a gyerekek. A vizuális foglalkozás során, a megismert zöldségeket úgy ábrázoltuk, hogy a föld alatti-, és a föld feletti részük is látható.