Januári kedvencek a Süni csoportban

Új Év első hetében a szilveszteri tűzijátékot idéző képeket festettünk egy újszerű technikával. Szívószállal fújtuk szét a papírra ejtett festék pöttyöt, amely szétszóródva látványos képet eredményezett. Ami tűzijátékaink nem szennyezték a környezet levegőjét és nem ijesztették meg az állatokat sem.

A héten a hangszerek világával foglalkozott a csoportunk. Megismerkedtünk a hangszerek különböző csoportjával (fúvós, ütős, vonós) és a gyerekek behozhatták saját, hangszereiket is. Készítettünk csörgő hangszereket is papír gurigából, amelyekbe különböző magokat (lencse, kukorica) szórtunk. Így mindenkinek más hangot adott a hangszere.

A gyerekek egyik kedvenc meséje a Graffaló kölyök, amelynek történetét magyarul és angolul is megismerték. A főszereplő inspirálta az óvodásainkat, hogy elkészítsék saját „könyvborítójukat”.

Két vendégművész játszott egy izgalmas interaktív előadást csoportunknak. Az alternatív darab címe a Boszorkányüldözés volt. Arra hívta fel a gyerekek figyelmét, hogy ne engedjék magukat manipulálni, a saját véleményüket saját ismereteikre és tapasztalataikra építsék. Mindezt, humorral, meglepő fordulatokkal, nagyon hatásosan adták elő.